WITAMY NUTKI

Drodzy rodzice z grupy Nutek myślimy, że tak jak my i wy za nami troszkę tęsknicie.
Niestety obecna sytuacja zmusza nas do zachowania bezpieczeństwa i pełnej izolacji.
Chcąc jednak w dalszym ciągu pozostać z wami w kontakcie proponujemy wam porozumiewanie się za pomocą strony internetowej przedszkola
Postaramy się zamieszczać treści, które byłyby realizowane gdyby dzieci normalnie uczęszczały do przedszkola.
Ponieważ nikt z nas nie spodziewał się, że tak długo potrwa okres nieobecności w przedszkolu
zaczniemy od tematów z 9 do13 marca. Tematem przewodnim jest MARCOWA POGODA ,
w obrębie tego tematu w poszczególnych dniach realizowalibyśmy: W MARCU JAK W GARNCU , WIOSENNE NIESPODZIANKI,
​MARCOWE PRZEPISY i POŻEGNANIE ZIMY.
Drodzy Państwo wiemy, że nie macie dostępu do książek zachęcamy do skorzystania ze strony: www.mac.pl/ publikacje,
gdzie bezpłatnie można wydrukować karty pracy „ADA I OLEK" (B) część 4
Tym wszystkim, którym się uda proponujemy wykonać ćwiczenia od str. 17 do str.29
Znajdują się tam ćwiczenia obejmujące wszystkie wyżej wymienione tematy.
Wiemy, że nie wszyscy macie państwo takie możliwości, dlatego do realizacji pierwszego tematu proponujemy przeczytanie dziecku treści wiersza i rozmowę o znaczeniu witamin dla zdrowia człowieka, rozpoznawanie i nazywanie rożnych produktów żywnościowych bogatych w witaminy. Zachęcamy też do obejrzenia na You Tube filmu dla dzieci " KUBUŚ – WITAMINKI – Bajka dla dzieci
Wiersz: ”Witaminowe abecadło„
Oczy, gardło, włosy, kości
zdrowsze są, gdy A w nich gości.
A w marchewce, pomidorze,
w maśle, mleku też być może.
B - bądź bystry, zwinny, żwawy
do nauki i zabawy!
W drożdżach, ziarnach i orzeszkach,
w serach, jajkach B też mieszka.
Naturalne witaminy
lubią chłopcy i dziewczyny.
Bo najlepsze witaminy
to owoce i jarzyny.
C - to coś na przeziębienie
i na lepsze ran gojenie.
C: porzeczka i cytryna,
świeży owoc i jarzyna!
Zęby, kości lepiej rosną,
kiedy D dostaną wiosną.
Zjesz ją z rybą, jajkiem, mlekiem.
Na krzywicę D jest lekiem.
Naturalne witaminy
lubią chłopcy i dziewczyny.
Mleko, mięso, jajka, sery,
w słońcu marsze i spacery.
Na koniec zachęcamy do założenia ZIELONEGO OGRÓDKA czyli hodowlę fasoli lub cebuli.
Potrzebny nam będzie przezroczysty pojemnik, gaza, gumka recepturka, ziarna fasoli lub cebula.
Na pojemnik nakładamy gazę, którą dziecko mocuje przy pomocy gumki. Następnie na środek kładzie ziarna fasoli lub cebulę, potem wlewa wodę tak, aby fasola lub cebula była w niej lekko zanurzona. Odstawia hodowlę w słoneczne miejsce. Zachęcamy dziecko do codziennej obserwacji wzrostu rośliny i uzupełniania wody.
Jesteśmy bardzo ciekawe jak wam się uda, dlatego prosimy dokumentujcie swoją pracę i wysyłajcie nam zdjęcia na WhatsApp lub jako zwykłą wiadomość. Znacie nasze numery telefonów .
Życzymy wam dużo zdrowia i dobrej zabawy.
Opracowanie Pani Roma i p. Bożena
Komunikat 2020-03-25, 09:10 | autor: Bożena Stelmach